Su Sebili Temizlik

Suyun sağlıklı kullanımı, insan sağlığının seyrinde devam edebilmesi için önemli bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır.
Günlük hayatta sıklıkla kullanılan su sebilleri suyun kullanımını kolaylaştıran aletlerdir ve bu aletlerin sağlıklı olarak kullanımı ancak düzenli ve periyodik temizlik ile mümkün olmaktadır.
Su sebili temizlik ve sanitasyon hizmeti için yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olan Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.
Tekdez; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, ozonlama jeneratörü CE kalite denetim belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili belgeleri ile sektörünün öncü firması olarak yıllardır Türkiye geneli hizmet sağlamaktadır.

Firmamız tarafından su sebili temizliğinde, sebilin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilmektedir. Ayrıca sebilin dışı yüzeyi 25 mikrometre ULV sanitasyonu ile dezenfekte edilmekte ve el değen bölgelerin de sanitasyonu ile sebil sağlıklı kullanıma teslim edilmektedir.
Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından sağlanan temizlik hizmeti sonrası sebil güvenle kullanıma sunulmaktadır.
Sebil temizliğinin en geç 3 ayda bir yaptırılması gerekmektedir. Bu süre koliform bakterisinin 60 ile 90 gün aralığında oluşacak olan üreme süresi ile bağlantılı olarak ilerlemektedir.
Temizliği yaptırılmayan sebillerde koku, tat farklılığı, yosunlanma ve koliform bakterisi üremesi gerçekleşmektedir. Düzenli temizlik olmadığı takdir de aynı problemler nüksedecektir.
Koliform bakterisi; yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebep olmakta, kimi zaman ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü raporunda bu durumun ciddiyeti; kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmektedir.
Bu tür durumlara sebebiyet verilmemeli ve yetkili bir kuruluş tarafından en geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik su sebili temizlik hizmeti sağlanmalıdır.
Sebillerin çeşitleri ve bu çeşitlerin birçok markası ile de karşılaşılmaktadır. Büyük sanayi tipi ve küçük ev tipi çeşitlerinin birçok çarka çeşidi bulunan sebillerde, marka ya da çeşit temizlik yapılmaması için herhangi bir etken değildir.

Marka ve çeşidi ne olursa olsun sebillerin temizliği yapılabilmektedir.
Sebil temizliğinde dikkat edilmesi gereken hususlar; temizlik hizmet alınan kuruluştan belgelerin eksiksiz olarak talep edilmesi gerekmektedir. Temizlik hizmeti yerinde sağlanmalı, sebilin alınıp temizlik sonrası iadesine itibar edilmemelidir.

Su sebili temizlik hizmeti ozon dışında hiçbir dezenfektan ile yapılmamalıdır. Sebil buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi sıcaklık yayan aletlerin yanına kurulmamalıdır. Sıcaklık yosunlanmayı hızlandırıcı bir etkendir.
Yosun oluşumu gerçekleşmiş bir sebilde, arındırılması zor olan yosun ve bakteri uzman ve eğiitmli ekipler tarafından sağlıklı kullanıma sunulabilmektedir.
Olağan durumlar da en geç 3 ayda bir sebil temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. Bu süre zarfı sebilin kullanımına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu durumun takibi hizmet alınan firma ile yapılarak uygun temizlik tarihi belirlenmeli, sağlıklı su kullanımı ile herhangi bir probleme sebebiyet verilmemelidir.
Su sebili temizlik hizmeti yıllardır Tekdez tarafından profesyonel olarak sunulmakta ve geri dönütleri bu orantı da olumlu olmaktadır.

İnsan sağlığını önemsemekte olan firmamız siz değerli müşterilerimize kusursuz hizmet sunmanın haklı gururunu taşımaktadır.
Firmamız ile iletişime geçerek müşteri danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.
Randevu gününde hizmet verecek olan uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından tarafınıza sunulacak olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.

Temizlik tarihi, günlük hayatın yoğunluğundan kaynaklı unutulmaması için firmamız tarafından CRM’ de özel takip sistemi ile takip edilmektedir.
Temizlik tarihi yaklaştığında tarafınıza bilgi aktarılarak hizmet zamanında sağlanabilmektedir.
Su sebili temizlik hizmeti hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu