Sürme İzolasyon Nasıl Uygulanır

Beton su depolarında zamanla meydana gelen aşınma ve su kaçağı problemlerinde uygulanan sürme izolasyon işlemleri çözüm yöntemleri arasında yer almaktadır.
Bu yöntem beton depolara uygulanabilmekte ancak kaygan yapıya sahip olan fayans kaplı beton depolarda tutunamamaktadır.
Bu tür işlemlerin doğru bilgi ve uygulaması ancak yetkili kuruluşlar tarafından alanında uzman ekipler ile sağlanabilmektedir.

Sürme izolasyon nasıl uygulanır sorusu bu kapsam da sıkça karşılaşılan sorular arasında yer almaktadır.
Sürme izolasyon hizmetinde öncelikle kullanılan malzemenin solvent içermemesine dikkat edilmelidir. Solvent insan sağlığını ciddi boyutta tehlikeye atmaktadır.
Doğru malzeme ile doğru yöntemler, su deposunun verimli olarak işlevini yerine getirmesi için yeterli uygulamalar olmakta, güvenilir kullanım sağlanabilmektedir.
Firmamız ile iletişime geçerek sürme izolasyon nasıl uygulanır hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sürme izolasyon uygulamasında öncelikle depo temizliği yapılarak temiz alana işlem uygulaması yapılmaktadır. Depodaki çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeler depo dışarısına tahliye edilerek, deponun tüm yüzeyleri 150 bar basınç kapasitesine sahip kompresörler ile yıkanacaktır.
Temizlenmiş deponun kuruması için bir süre beklenmekte ve kuruduğundan emin olunduğunda ilk sürme bazlı astar uygulaması yapılmaktadır.
İlk kat uygulama sonrası 5-7 gün aralığında bekleme süresi konularak deponun kuruması sağlanmaktadır.

Kuruyan depoya ikinci kat yalıtım uygulaması sonrası 5-8 gün aralığında beklemeye bırakılmakta ve tamamen kuruduğundan emin olunması gerekmektedir.
Kuruduğundan emin olunan deponun dezenfeksiyonu yapılarak tarafınıza sağlıklı olarak teslim edilebilecek işlemler uygulanmış olacaktır.
Yapılan her uygulama sonrası kuruluğun sağlanması gerektiği için işlem süresi 20-30 gün aralığında sürmektedir. Kuruluğundan emin olunmayan depolara uygulama yapılmaması gerekmekte, aksi takdir de verimli sonuç alınması mümkün olmamaktadır.
Kış aylarında kuruma süresi normalinden daha uzun süreceği için salyangoz havalandırma ve ısıtma sistemleri kurularak, işlem hızlandırılabilmektedir.

Sürme izolasyon hizmeti doğru yöntem ve metotlarda sağlandığı takdir de depodaki su daha steril olarak muhafaza edilecektir.
Tüm bu işlemlerin güvenilirliğinden ve kalitesinden emin olmak için hizmet alınacak firmanın mutlaka yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak sorgulanmalı ve talep edilmelidir.

Aksi takdir de uygulanacak olan işlemler sadece gereksiz zaman kaybı ve gereksiz maliyet kaybına neden olacaktır.
Tekdez, su deposu sürme izolasyon hizmetini yıllardır sektörünün öncü firması olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel olarak vermenin haklı gururunu taşımaktadır.

Sürme izolasyon nasıl uygulanır hakkında detaylı bilgi ve profesyonel hizmet için firmamız ile iletişime geçerek müşteri danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir ve profesyonel hizmet için randevu talebinde bulunabilirsiniz.
İzolasyon yöntemleri spesifik işlemler olmakla birlikte her deponun kendine has uygulanabilir metotları bulunmaktadır.

Sürme bazlı izolasyon yöntemi beton depolar da sağlıklı sonuç vermekte ve sağlıklı sonuç için hizmetin gerekli sıralamalar ile ilerlemesi gerekmektedir.
Bu tür işlemlerde kullanılacak malzeme, uygulanacak işlem, işlemin süresi gibi ince ayrıntılar özellikle dikkat edilmesi gereken konular olarak karşımıza çıkmakta ve güvenilir hizmet için mutlaka detaylı araştırma yapılması gerekmektedir.
Sürme izolasyon nasıl uygulanır hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu