Uğur Derin Dondurucu Kokusu Nasıl Giderilir

Derin dondurucular, et, bakliyat ve benzeri yiyeceklerin uzun süreli muhafaza edilebildikleri alanlardır. Bu alanlarda, temizliğinin yaptırılmamasından kaynaklı zamanla meydana gelecek olan küflenmeler, etin akması gibi durumlar içerisinde bakteri üremesine neden olmaktadır.
Bu bakterilerin üremiş olması derin dondurucu içerisinde meydana gelecek olan kötü kokunun habercisi niteliğindedir.
Bu nedenle derin dondurucu temizliği de buzdolabı ozon temizliği gibi düşünülmesi ve periyodik olarak 3 ayda bir yaptırılması gereken işlemler olarak karşımıza çıkmaktadır.
Yaşanan bu problemler tüm markalar için çeşitli sorulara neden olmakta ve bunlar arasında uğur derin dondurucu kokusu nasıl giderilir sorusu sıkça karşılaşılan sorulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uğur derin dondurucu kokusu nasıl giderilir sorusu tıpkı buzdolabı markalarında olduğu gibi yetkili kuruluşlar tarafından ozon temizliği ve dezenfektesi ile mümkün olmaktadır.
Derin dondurucuların kendi içlerinde birçok çeşit ve markası bulunmaktadır. Ancak markanın kalitesi dolap içerisinde meydana gelebilecek olan kokuya engel bir nitelik değildir.
Kokunun sebebi temizliği yaptırılmayan derin dondurucunun içerisinde üremiş olan bakteri çeşitlerinden kaynaklı olmaktadır.

Tekdez , derin dondurucularda meydana gelen bakteri üremesinden kaynaklı koku problemleri için derin dondurucu ozon temizliği ve dezenfektesi ile siz değerli müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hizmet sunarak sağlıklı derin dondurucu kullanımınıza olanak tanımaktadır.
Derin dondurucu marka çeşidi olan Uğur derin dondurucu kokusu nasıl giderilir hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için Sağlık Bakanlığı onaylı hizmet vermekte olan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Kokuya sebep olan bakteri çeşitlerini; salmonella, ekoli, botulinum olarak belirtmek doğru olacaktır ve bu bakteriler ölümcül sonuçlara sebep olabilen ciddi boyutta rahatsızlıkların da sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bakteri çeşitleri ve etkileri incelendiğinde;
Yeşil yapraklı bitkilerde ve koyun, sığır gibi çeşitli et gruplarında görülmekte olan ekoli bakterisi, midede kramp, dışkıda kan, ateş, ishal gibi rahatsızlıklara neden olmakta ve hızla yayılma özelliği taşımaktadır.
Ekoli bakterisi üremiş bir derin dondurucuda tüm ürünlerinde bu bakteri ile kaplanarak, insan vücuduna nüfus etmesi halinde rahatsızlıkların kısa sürede meydana gelmesine neden olunacaktır.
Bu durumun ciddiyeti ve hassasiyeti dikkate alınarak en kısa sürede yetkili bir kuruluştan destek talep edilmelidir.

Salmonella bakterisi; insan vücuduna çeşitli yollarla nüfus edebilen bu bakteri çeşidinin, ishal, kusma gibi rahatsızlıkların oluşmasına neden olduğu bilinmektedir. Kısa sürede derin dondurucudan arındırılması gerçekleşmeyen bu bakteri çeşidinin insan sağlığını ciddi boyutta etkileyecek özellikte olduğu bilinmektedir.
Botulinum bakterisi; solunum kaslarını felç edebilen bu bakteri çeşidi ölümcül sonuçlara neden olacak ciddi boyutta hasarlara neden olmaktadır.
Ayrıca sürekli baş dönmesi, halsizlik, ağızda kuruluk, boğaz ağrısı, nefes zorluğu, baş ve boyun bölgelerinde tutulmalarda bu bakteri çeşidinin başlıca belirtileri arasında gösterilmektedir.
Bu bakteri çeşitlerinin özellikleri ve belirtileri incelendiğinde bakteri üremiş derin donduruculardan kullanılan ürünlerin insan sağlığını tehdit eden sonuçlara neden olacağı açıkça gözler önüne serilmektedir.
Bakteri üremesinin neden olduğu kokunun derin dondurucunun içerisindeki ürünlerin kullanımı ile insan sağlığına olan etkileri büyük önem teşkil etmekte ve Uğur derin dondurucu kokusu nasıl giderilir sorusunu da beraberinde getirmektedir.

Bu sorunun doğru yanıtı ancak yetkili kuruluşlar tarafından doğru hizmet ile sağlanabilmektedir.
Alınacak olan hizmetin yetkili kuruluş tarafından sağlanması, uygulanacak yöntemlerin doğruluğundan emin olabilmek için önem teşkil etmektedir.
Aksi takdir de kokuya sebep olan bakteri üremesi insanların kullanım alanlarının rahatsız edici şekilde kokuya maruz kalmasına ve insan sağlığının ciddi boyutta tehlikeye atılmasına neden olacaktır.
Uygulanan yanlış yöntemlerde bakterinin farklı reaksiyonlar göstermesiyle zehirlenmelere neden olunabilmekte ve bu nedenle hizmet alımından önce mutlaka yetki ve kalite belgelerinin eksiksiz olarak sorgulanması gerekmektedir.

Tekdez , Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, marka tescilleri ve güncel portör muayene raporları, iş sağlığı ve güvenliği sertifikaları, hijyen ve mesleki yeterlilik sertifikaları, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipler ile profesyonel hizmet vermektedir.
İnsan sağlığını tehlikeye atan bu bakteri çeşitlerinin bir an önce yok edilerek derin dondurucunun ve derin dondurucu içerisindeki ürünlerin sağlıklı kullanımı mümkün olmaktadır.
Bakteri üremesinden kaynaklı kokuya ve çeşitli rahatsızlıklara maruz kalınmaması için derin dondurucuların markası ve çeşidi ne olursa olsun 3 ayda bir düzenli olarak yetkili kuruluşlar tarafından temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.
Temizlik hizmeti düzenli ve periyodik olarak doğru yöntem ve metotlarda uygulandığında bakteri üremesine olanak tanınmayacak ve rahatsız edici kokuya maruz kalınmayacaktır.

Uğur derin dondurucu kokusu nasıl giderilir problemi bakterilerin yetkili kuruluşlar tarafından yok edilmesi ile mümkün olmakta ve derin dondurucunun sağlıklı kullanımına devam edilebilmektedir.
Temizlik hizmetinin uzun ömürlü olabilmesi ancak devamlılığına ve düzenli olmasına dikkat edilmesi ile mümkün olacaktır.3
Tekdez ; TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi ile konusunda uzman, uygulanacak yöntem ve metotlara hakim eğitimli ekipleri tarafından kaliteli ve güvenilir hizmet sunmanın haklı gururunu taşımaktadır.

Firmamız ile iletişime geçerek müşteri danışmanlarımızdan derin dondurucu koku problemleriniz hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz.
Detaylı bilgi sonrası talebinizle birlikte randevunuz oluşturularak uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından profesyonel hizmetimiz için randevu gününde tarafınıza hizmet verilecektir.
Randevu gününde müşteriden yapılması istenen işlem yalnızca derin dondurucunun ekiplerimize tüm elektrikle bağlantıları kesilerek ön temizlik yapılmış şekilde ve dondurucudaki buz eritilmiş olarak boş teslim edilmesi gerektiğidir.
Derin dondurucunun boş teslim edilmesi ile uygulanacak hizmetler ekiplerimiz tarafından kontrollü ve doğru uygulamalar ile sağlanacaktır.

Temizlik hizmetine başlamadan önce derin dondurucunun elektrikle tüm bağlantıların kesildiği kontrol edilecektir. İş güvenliği sağlandıktan sonra temizliğe suda seyreltilmiş hidrojen peroksit ile derin dondurucunun tüm yüzeyleri silinerek devam edilecektir.
Meydana gelmiş olan bakteri, patojen ve mantarların yok edilmesi için uygulanan hidrojen peroksitin etkisini gösterebilmesi için derin dondurucu 10 dakika kadar beklemeye alınacaktır.
Bekleme sonrasında dondurucunun içerisi ıslak temiz bir bezle silinmekte ve tamamen bakterilerden arındırılabilmesi için uygulanacak yöntemler hidrojen peroksit sonrası ozonlama işlemi ile devam etmektedir.

Ozonlama nötralizatörleri kurularak devam edilecek olan uygulama yaklaşık 30-40 dakika aralığında sürmektedir.
Derin dondurucunun içerisine 5000 mg yüksek ozonlama kapasitesine sahip ozonlama nötralizatörleri kurulmakta ve mümkün olduğunca kapağının kapatılması ile 5-10 dakika kadar süren ozonlama işleminden sonra kapağı açılarak nötralizatörler kapalı konumuna alınmakta ve dondurucu içerisinden çıkarılmaktadır.
Tüm bu işlemler doğru yöntem ve metotlar da uygulanmakta ve işlem bitiminde derin dondurucunun 5 dakikalık havalandırılması ile dondurucu sağlıklı kullanıma teslim edilmektedir.

Firmamız tarafından, iş bitiminde derin dondurucunun öncesi ve sonrası resimleri tarafınıza aktarılarak güvenilir hizmet açıkça paylaşılmaktadır.
Günlük hayatın yoğunluğundan kaynaklı unutulabilecek olan temizlik hizmet tarihi için firmamız tarafından CRM’ de takip sistemi uygulanmaktadır.
Zamanı yaklaşan temizlik hizmet tarihi için tarafınıza bilgi verilmekte ve talebinizle birlikte temizlik hizmeti tekrarlanmaktadır. Bu şekilde bakteri üremesi sonucu yaşanabilecek koku problemlerinin önüne geçilmektedir.
Tekdez , derin dondurucu ozon temizliği hizmeti ile günlük hayatta hemen hemen her alanda kullanımı sağlanan ve oldukça kullanışlı yapıya sahip derin dondurucularının bakterilerden arındırılması sonucu kokusuz ve sağlıklı kullanımı ve takibi güvenilir olarak sağlanabilmektedir.

Uğur derin dondurucu kokusu nasıl giderilir problemleriniz ve çözümü için yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam eden Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.
Bakterilerden arındırılmış, kokusuz ve sağlıklı derin dondurucu kullanımı hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu