Vestel Su Sebili Koku Yapıyor

Su sebilleri; günümüzde hemen her alanda kullanımı sağlanan ve suyun kullanımını kolaylaştıran pratik aletlerdir.
Büyük sanayi tip ve küçük ev tipi sebil olarak çeşitlere ayrılan sebillerde markasına göre koku problemleri sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bunlardan biri olan vestel su sebili koku yapıyor problemi de nedeni merak edilen ve çözüm aranan konular arasın yerini almaktadır.
Koku problemi sebil markasından ziya de zamanla suyun korozyona uğramasından kaynaklı yaşanan problemdir. Bu durum sebilin temizliğinin gerekli zamanlar da ve yetkili kuruluşlarca yaptırılmamasından kaynaklı meydana gelmektedir.
Su sebillerinde; marka ve çeşidinin temizliğine engel olmadığı ve yaptırılması gerekliliği önem teşkil etmektedir.

Tekdez; su sebili ozon temizliği ve dezenfeksiyonu hizmetini yıllardır vermekte olan Sağlık Bakanlığı yetkili kuruluştur.
Firmamız ile iletişime geçerek hizmet ve hizmet sonrası takip işlemler için detaylı bilgi alabilirsiniz.
Koku meydana gelmiş bir sebil de zamanla tat farklılığı, yosunlanma gibi problemlerde meydana gelecek ve bu durum koliform bakterisi ürediğinin de göstergesi olacaktır.

Koliform bakterisinin neden olduğu yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi rahatsızlıklar ciddi boyutlarda seyredebilmektedir.
Dünya Sağlık Örgütü raporunda; kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmektedir.
Bu tür durumlara maruz kalınmaması ve sağlıklı su kullanımı için su sebillerinin en geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.
Koliform bakterisinin üreme süresi 60 ile 90 gün aralığında seyretmekte, temizlik süresi bu oranda belirlenmektedir.
Sebil temizliği hizmeti almadan önce koku problemi ve bakteri problemine kesin çözüm için hizmet alınan firmanın belgeleri mutlaka sorgulanmalıdır.

Tekdez; tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile hizmet vermektedir.
Sorgulanması ve talep edilmesi gereken belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, ozonlama jeneratörü CE kalite denetim belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili olarak belirtmek doğru olacaktır.
Firmamız tarafında kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olan bu belgeler eksiksiz olarak tarafınıza aktarılmaktadır.

Vestel su sebili koku yapıyor problemleri için müşteri danışmanlarımızdan detaylı bilgi talep edebilirsiniz.
Olağan durumlar da en geç 3 ayda bir yapılması gereken temizlik süresi kimi durumlar da farklılık gösterebilmektedir. Kullanım oranına göre kirlilik düzeyi değişkenlik gösterebilmekte bu durum temizlik süresinde de değişkenliğe neden olmaktadır.
Çok fazla ve çok kötü kullanılan bir sebil ile normal seyirlerde kullanımı sağlanan bir sebilde aynı oranda kirlilik oluşmayacaktır.
Bu nedenle koku problemine çözüm ancak sebilin ihtiyacı olan temizlik süresi belirlenerek ilerlenmesi ile sağlanabilecektir. En geç 3 aylık süre zarfından daha kısa süreli işlemler gerekebilmektedir.
Firmamız tarafından hizmet sonrası takip işlemleri ve kirlilik oranlarına göre bilgilendirme sağlanarak olası herhangi bir problemin önüne geçilmektedir.

Sebil temizliğinin yetkili kuruluşlar tarafından sağlanması güvenilir hizmet ve sebilin farklı reaksiyonlar sonrası işlevini kaybetmemesi için önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak sebilde meydana gelen koku probleminin engellenebilmesi yosunlanmanın engellenmesi ile doğru orantılı ilerlemektedir.
Temizlik sonrası yosun problemi çözülmekte, kısa süreli tekrar yosun kaplaması yaşanmaması için ise sebilin kurum alanı önemli olmaktadır.
Sebillerin kurulum alanlarında dikkat edilmesi gereken konu; sıcaklık yayan elektrikli ev aletlerinden uzak alanlara kurulması gerektiğidir. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı gibi sıcaklık yayan aletler sebil içerisindeki yosun oluşumunu hızlandırıcı etken olacaktır.
Sebil temizliği kontrol edilerek ilerlemesi gereken ve kontrol edilerek sonlandırılması gereken işlemlerdir.

Tekdez; su sebili ve dezenfeksiyon hizmetleri; uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından yerinde hizmet olarak sağlanmaktadır. Herhangi bir gürültü ya da kirlilik olmaksızın sürecek olan işlemlerde su sebilinin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilmektedir.
Sebilin tüm hazneleri dezenfekte edildiğinde son olarak el değen tüm alanlar 25 mikrometre ULV sanitasyonu ile dezenfekte edilmektedir. Ekiplerimiz tarafından sebil iç ve dış sanitasyonu sağlanarak sağlıklı kullanıma teslim edilmektedir.
Temizlik bitiminde tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı servis formunu herhangi bir denetlemeye tabi tutulmanız durumunda ibraz edebilirsiniz.

Temizlik tarihi firmamız CRM’ de özel takibe alınmakta, zamanı geldiğinde bilgilendirme yapılarak talebinizle tekrar hizmet verilmektedir.
Vestel su sebili koku yapıyor problemlerine kaliteli ve güvenilir çözüm için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu