Waterstation Su Sebili Koku Yapıyor

Su sebilleri günümüzde hemen her alanda kullanımı sağlanan ve suyun kullanımını kolaylaştıran aletlerdir.
Su sebiller ile ilgili karşılan sık problemlerden biri koku olarak bilinmekte, bu durum sebil markalarına göre araştırma içine sokmaktadır. Sebil markası olan waterstation su sebili koku yapıyor problemi de bu araştırmalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.
Tekdez, su sebili ozon temizliği ve dezenfeksiyonu hizmetini uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel olarak sağlamaktadır.
Sebilde koku meydana gelmiş olması birçok problemi de beraberinde getirmektedir. Koku meydana gelmiş bir sebil de yosunlanma, bakteri üremesi, renk ve tat farklılıkları meydana geleceği de aşikar bir durumdur.

Sebillerde meydana gelen bakteri çeşidi koliform olarak bilinmekte, koliform bakterisi insan sağlığını ciddi boyutta tehlikeye atacak olan rahatsızlıkların başlangıcı olarak ciddi bir problem teşkil etmektedir.
Dünya Sağlık Örgütü raporunda; kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması bu durumun ciddiyetini özellikle belirtmektedir.
Sebillerin çeşitleri ne olursa olsun uygulanan işlemler aynı ilerlemekte ve koku problemi temizlik olmadığı takdir de karşımıza çıkan bir problem olmaktadır.

Yaşanacak problemlere zemin hazırlamamak için sebil temizliğinin en geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.
Koliform bakterisinin 60 ile 90 gün aralığında üreme süresinin bulunması bu sürenin sebebi olarak belirtilebilmektedir.
Temizlik hizmeti Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ve tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz hizmet veren firmalar tarafından sağlanmalıdır.

Herhangi bir kuruluş ya da kişiler tarafından sağlanan hizmet sebilde meydana gelen probleme çözüm olmamakla birlikte sebilin verimli olarak işlevini yerine getirmesine de engel olunmaktadır.
Bu nedenle hizmet almadan önce firmanın mutlaka; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, ozonlama jeneratörü CE kalite denetim belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili belgeleri sorgulanmalıdır.
Kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olan bu belgeler, alınacak hizmetin kalitesini açıkça gösterecektir.
Tekdez; Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup waterstation su sebili koku yapıyor problemine ve diğer tüm sebil markalarının problemlerine çözüm niteliğinde hizmet sunmaktadır.

Sebillerin temizlik süreleri, kullanım oranları temel alınarak belirlenmeli ve özellikle hizmet alınan firma ile irtibat halinde ilerlemesi gereken bir konu olmalıdır.
Kullanım oranına göre kirlilik düzeyi değişkenlik gösterebilmektedir. Çok fazla ve çok kötü kullanılan bir sebil ile normal şekilde kullanımı sağlanan bir sebilde aynı düzeyde kirlilik oluşmayacaktır.
Koku problemine çözüm için sebilin gerekli olan temizlik süresinin belirlenmesi gerekmektedir. Bu tür durumlar da 3 aylık süre zarfından daha kısa süreli işlemler gerekebilmektedir.

Sebiller; sıcaklık yayan elektrikli ev aletlerinden uzak alanlara kurulmalıdır. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı gibi sıcaklık yayan aletler sebil içerisindeki yosun oluşumunu hızlandırıcı etken olarak bilinmektedir.
Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile Türkiye geneli profesyonel hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Firmamız tarafından su sebili temizliği hakkında detaylı bilgi almak ve profesyonel hizmet talepleriniz için müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi sonrası talebinizle randevu oluşturulmakta ve randevu gününde profesyonel ekiplerimiz yerinde hizmet vermek üzere tarafınıza yönlendirilmektedir.
Su sebili temizlik hizmetinde; sebilin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilmektedir. Sebilin tüm hazneleri dezenfekte edildikten sonra, son olarak el değen tüm alanlar 25 mikrometre ULV sanitasyonu işlemi ile sağlıklı kullanıma sunulmaktadır.
Temizlik bitiminde ekiplerimiz tarafından tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı servis formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.
Waterstation su sebili koku yapıyor problemleri Tekdez profesyonel ekipleri tarafından güvenilir ve kaliteli hizmet ile son bulmaktadır.

Hizmet sonrası, temizlik öncesi ve sonrası resimler tarafınıza aktarılmaktadır. Temizlik tarihi firmamız tarafından talebinizle birlikte CRM’ de özel takibe alınmakta, zamanı geldiğinde hatırlatma yapılmaktadır.
Sağlıklı su kullanımı için lütfen TEKDEZ ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu