Yeni Buzdolabı Temizliği

Yeni buzdolapları ve derin dondurucuları kullanılmaya başlanmadan önce mutlaka dezenfeksiyon yaptırılmalıdır.
Yeni buzdolabı temizliği fabrika çıkışı ve bekleme sürelerinden sebep bir çok bakteri ve mikrobu hanesinde barındırabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve sağlıklı kullanım için, kurulum sonrası yeni buzdolabınızın temizliği ve sanitasyonu yapılmalıdır.
Buzdolapları, günlük hayatta kullanılan tüm yiyeceklerin, içeceklerin muhafaza edildiği alanlardır. Farkında olmadan içerisinde bozulan ürünlerin bakteri üretmesi sonucu bu alanlar sağlıksız hal almaya başlamaktadır.
Buzdolaplarının yeni olması içerisinde üreyecek olan bakterilerin engellenmesi için yeterli bir sonuç olmayacaktır. Yeni buzdolabı temizliği hizmeti için Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.

Buzdolaplarında üreyen bakterilerin insan sağlığına olan zararları göz önünde bulundurulduğunda profesyonel temizliğin gerekliliği gözler önüne serilmektedir.
Bakterilerin oluşumunda; içerisinde bozulan et ve diğer gıda ürünlerinin olması ya da düzenli temizliğinin yaptırılmaması gibi faktörleri saymak doğru olacaktır.
Bu faktörler zamanla dolap içerisinde kokuya neden olacaktır ve bu kokunun asıl nedeni hızla üremiş olan bakterilerdir.
Salmonella, ekoli, clostridiumbotulinum olarak bilinen bu bakteriler insan sağlığını ciddi boyutta tehlikeye atmaktadır.

Bu tür durumlara maruz kalmamak ve bu bakterilerin buzdolabı içerisinde üremesini engellemek için yeni buzdolabı temizliği dahil tüm dolapların düzenli olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.
Aksi takdir de bu bakterilerin neden olacağı rahatsızlıkları engellemek ve önüne geçmek mümkün olmayacaktır.
Bakteri çeşitlerinin zararlarına değinecek olunursa; salmonella bakterisinin, ishal ve kusma gibi rahatsızlıklara sebep olarak vücut direncini düşürdüğünü belirtmek doğru olacaktır.
Clostridium botulinum bakterisi; ölümcül nitelikte olan oldukça ciddi bir bakteri çeşididir. Gıdalardan kaynaklı üreme alanı oluşmaktadır. Gözlerde başlayan belirtileri tüm vücuda nüfus ederek insan vücudunu felç edecek niteliğe sahiptir.

Halsizlik, uzun süreli baş dönmesi, ağızda kuruma, boğaz ağrısı, nefes zorluğu, baş ve boyunda tutulmaların olması başlıca belirtileridir.
Ayrıca gıda zehirlenmesine neden olan bu bakteri çeşidi solunum kaslarını da felç edebilmekte, ölümcül niteliği böylece gözler önüne serilmektedir.
Ekoli bakterisi; yeşil gıdalarda görülen bu bakteri çeşidi, buzdolabına nüfus ettiğinde, buzdolabından kullanılan ürünler ile birlikte kusma, midede kramp, dışkıda kan, ishal ve ateş rahatsızlıklarına neden olmaktadır.
Buzdolabına girmiş olan bakterili ürün, diğer tüm ürünlere bulaşarak riski fazlalaştırmaktadır.

Yeni buzdolabı temizliği yaptırılarak, bu bakteri çeşitlerine engel olmak ve sağlıklı gıda tüketimi mümkün olmaktadır.
Ancak temizliğin sağlıklı olabilmesi için, hizmet alınacak olan firmanın bulundurması gereken belgelerin bilgisine sahip olunmalı ve mutlaka talep edilmelidir.
Bakteri üremesinin yok edilebilmesi ve engellenebilmesi için doğru yöntem ve metotlara hakim firmalar tarafından hizmet sağlanmalıdır.
Doğru yöntem ve metotlara hakim firmaları ayırt edebilmenin yolu; TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesinin, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesinin, iş sağlığı ve güvenliği sertifikasının, marka tescillerinin, kalite ve yetki belgelerinin eksiksiz talep edilmesinden geçmektedir.

Ayrıca personellerin; hijyen ve mesleki yeterlilik belgeleri, güncel portör muayene raporları, iş güvenliği sertifikalarının eksiksiz olması gerekmektedir.
Tüm bu belgeler yeni buzdolabı temizliği hizmeti için kaliteli ve güvenilir işlem sağlanacağının kanıtı niteliğinde olmaktadır.
Aksi takdirde buzdolabı içerisinde üremiş olan bakteriler yanlış yöntemler ile çoğalarak arındırılması zor hale getirilmekte ve insan sağlığı ciddi boyutta tehlikeye atılmaktadır. Doğru yöntem ve metotlar da hizmetin önemli olduğunun bilincinde hareket edilmeli ve mutlaka dikkatli davranılmalıdır.

Tekdez , Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Yeni buzdolabı temizliği hizmeti firmamız tarafından, suda seyreltilmiş hidrojen peroksit ve ozon ile uzman ve eğitimli ekipler tarafından profesyonel olarak sağlanmaktadır.
Uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim personellerimiz tarafından buzdolabı temizliği hizmeti sağlanarak tarafınıza sağlıklı ve steril olarak teslim edilmektedir.

Randevu sistemi ile hizmet vermekte olan firmamız ile iletişime geçerek profesyonel ekibimizden destek talep edebilirsiniz.
Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu