Zonguldak Su Sebili Temizleme

TEKDEZ, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup Türkiye geneli tüm il ve ilçelerde su sebili ozon temizliği ve dezenfeksiyonu hizmetini vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
ZONGULDAK su sebili temizleme hizmeti için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Su sebilleri günümüzde hemen her alanda kullanılmakta olan pratik cihazlardır. Bu cihazlar suyun muhafaza edilmesini sağlamakta ve kullanımını kolaylaştırmaktadır.
İnsanların günlük hayatta kolaylıkla kullanımını sağlayabildiği su sebillerinin temizlik ve dezenfeksiyonu sağlıklı su kullanımı için önem teşkil etmektedir.
Zonguldak su sebili temizleme hizmetini profesyonel metotlarla veren ekiplerimiz, hizmet sonrası iş tamamlandı formunu tarafınıza kaşe imzalı teslim etmektedir. Olası denetlemenizde belge üç ay süreyle geçerlidir.
Su sebilleri iki şekilde karşımıza çıkmakta ve birçok markası da bulunan oldukça yaygın kullanıma sahip cihazlardır. Su sebili çeşitleri; büyük sanayi tip ve küçük ev tipi sebil olarak bilinmektedir.
Büyük sanayi tip sebiller; buzdolabı boyutunda ve genellikle gri renkte sebillerdir. Küçük ev tipi sebiller ise altına ya da üstüne damacana takılan sebil çeşididir. Bu iki çeşidin birçok markası da bulunmaktadır.
Zonguldak su sebili temizleme hizmeti gerek büyük sanayi tip sebillerde ve gerekse küçük ev tipi sebillerde firmamız tarafından profesyonel olarak sağlanmaktadır.

Temizliği sağlanmayan sebillerde zamanla kirlilik meydana gelecektir. Kirlilik aşamaları sebilde yosun oluşmaya başlaması ve devamında koliform bakterisinin üremesi şeklinde gerçekleşmektedir.
Koku, renk ve tat farklılıkları da zamanla karşılaşılan problemler arasında olacaktır. Bu tür problemler sağlıksız su kullanımının göstergesi, çeşitli rahatsızlıkların habercisi niteliğinde olmaktadır.
Yosun, sebillerden arındırılması zor bir işlem olmakla birlikte koliform bakterisi üremiş bir sebil olduğunun da göstergesi olmaktadır.
Koliform bakterisi; yapışkan ve arındırılması zor bir bakteri çeşidi olarak bilinmekte, ciddi boyutta rahatsızlıklara da neden olmaktadır.
Bu rahatsızlıklar; yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı olarak belirtilmektedir. Bu durumda insanların günlük hayatta yaşadıkları ufak çaplı rahatsızların kirli su kullanımı devamlılığında ciddi boyutlara ulaştığını da belirtmek doğru olacaktır.
Kirli su kullanımının verdiği zarar Dünya Sağlık Örgütü raporunda, ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmektedir.
Su sebillerinin düzenli ve periyodik olarak en geç 3 ayda bir temizliğinin yaptırılması yaşanabilecek problemlerin önüne geçmektedir.

Zonguldak su sebili temizleme hizmeti için periyodik olarak takibini sağlayacak olan Tekdez ile iletişime geçerek düzenli temizlik ile sağlıklı su kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.
İş güvenliği uzmanları tarafından belirlenmiş olan en geç 3 aylık temizlik süresi koliform bakterisinin üreme süresi ile doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Koliform bakterisi 60 ile 90 gün aralığında üreme süresine sahiptir.
Sağlıklı hizmet ancak yetkili kuruluşlar tarafından sağlanan profesyonel metotlar ile mümkün olmaktadır. Zonguldak su sebili temizleme işlemleri için öncelikle hizmet alınacak firmanın mutlaka gerekli tüm yetki ve kalite belgeleri sorgulanmalıdır.
Hizmet alınacak firmanın mutlaka; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak sorgulanmalıdır.
Bu belgeler kaliteli hizmet sunulacağının ve güvenilir hizmet ile sorunsuz hizmet verileceğinin kanıtı niteliğinde olmaktadır. Aksi takdir de sağlanan hizmet sağlıklı ve verimli sonuç vermeyecektir.
Ayrıca herhangi bir denetlemeye tabi tutulma durumunda yetkisiz kuruluşlar tarafından verilen hizmetin kanuni bir geçerliliği olmayacaktır.
Zonguldak su sebili temizleme hizmeti firmamız tarafından tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak sağlanmakta, kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya yıllardır devam edilmektedir.

Tüm yetki ve kalite belgeleri ve personel yetki belgelerinin eksiksiz olarak sorgulanması Zonguldak su sebili temizleme hizmetinde sağlıklı sonuçlar verecek ve olası herhangi bir problemde çözüm niteliğinde hizmet sunacaktır.
Sağlıklı su kullanımı için Zonguldak su sebili temizleme hizmetini yıllardır vermekte olan Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.
Firmamız ile iletişime geçtiğinizde müşteri danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan detaylı bilgi sonrası talebinizle birlikte randevunuz oluşturulacaktır.
Randevu gününde ekipler tarafınıza yönlendirilmekte ve yerinde hizmet sağlanmaktadır. Dikkat edilmesi gereken hassas noktalardan biri mutlaka yerinde hizmet alınması gerekliliğidir.
Sebillerin tarafınızdan alınması ve temizlik sonrası bırakılması gibi hizmetler güvenilir olmayacak ve sağlıklı sonuçlar vermeyecektir. Mümkünse kontrolünüz ile başlayan temizlik hizmeti yine kontrolünüz ile sonlandırılmalıdır.
Tekdez; yerinde hizmet vermekte ve herhangi bir problemde çözüm niteliğinde sonuçlar ile siz değerli müşterilerimize hizmet öncesi ve sonrası destek olmaya devam etmektedir. Zonguldak su sebili temizleme hizmeti için tarafınıza yönlendirilen ekiplerimiz tarafından öncelikle iş güvenliği için gerekli önlemler alınmaktadır.

Sağlanan önlemler sonrası sebilin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilmektedir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir hassas konu ise ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmaması gerekliliğidir.
Ozon ile su sebili dezenfeksiyonu hizmetinin sağlıklı sonuç vermesi ancak işinin ehli, uygulayacağı yöntem ve metotlara hakim ekipler tarafından sağlanabilmektedir.
Sebilin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edildikten sonra tüm el değen bölgelerin 25 mikrometre ULV dış sanitasyonu da sağlanmaktadır.
Sağlanan hizmet sonrası sebilin tüm iç ve dış sanitasyonu yapılmış olarak %100 sağlıklı tarafınıza teslim edilmektedir.
Hizmet sonrası ekiplerimiz tarafından tarafınıza verilecek olan ve 3 ay geçerliliği olan servis hizmet formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.
Su sebili ozon temizliği ve sanitasyonu hizmeti 3 aylık süreyi geçmemesi gereken işlemlerdir. Bu süre zarfının olağan kullanımı sağlanan sebiller için geçerli olduğunu belirtmekte doğru olacaktır.

Zonguldak genelinde su sebili temizleme hizmeti nasıl verilir?

1. Su sebilinin elektrik bağlantıları kesilerek, gerekli iş güvenliği tedbirleri alınır,

2. Su sebilinin üst hazne ve hazne kapağı sökülerek temizlenir,

3. Sebilin arka tıpasından ve musluklarından haznede kalan dip suyu tahliye edilir,

4. Su sebilinin haznesinden ve musluklarından 2000 Mg ozon dezenfeksiyonu yapılır,

5. Dezenfektanlı su sebil tüm iç hat taşıma borularında dolaştırılır ve tahliye edilir,

6. Su sebilinin el değen dış kısımları 25 mikrometre sanitasyon ile tüm bakteri, mikrop ve virüslere karşı temizlenir,

7. Sökülen sebil tekrar kurulur ve çalışan aksamları kontrol edildikten sonra sağlıklı kullanıma teslim edilir.
Zonguldak su sebili temizleme ve dezenfeksiyonu hizmeti için firmamızdan destek alabilir yada konusunda uzman temsilcinizden bilgi talep edebilirsiniz.
Çok yoğun kullanımları olan ve çok kötü kullanımlara maruz kalan sebiller ile de karşılaşılabilmekte, bu sebiller için temizlik süreleri değişkenlik gösterebilmektedir.
Nitekim olağan kullanımı söz konusu olan bir sebil ile yoğun ve kötü kullanımlı sebillerin kirlenme süreleri aynı olmayacaktır. Bu tür durumlarda düzenli takibi sağlayacak, yetkili bir firma tarafından doğru bilgi ile çözüm olunabilmektedir.

Zonguldak su sebili temizleme hizmeti sonrası, talebinizle birlikte firmamız tarafından CRM’ de özel takip sistemi uygulanmaktadır. Gerekli temizlik süresi firmamız tarafından detaylı olarak tarafınıza bilgilendirme yapılmakta, talep ettiğiniz süre zarfı için ise takip uygulanmaktadır.
Zamanı geldiğinde hatırlatma sağlanarak talebinizle ile birlikte hizmet tekrarlanmaktadır. Düzenli ve periyodik temizlik ile herhangi yaşanabilecek probleme sebebiyet verilmemektedir. T
ekdez, Zonguldak su sebili temizleme hizmetini yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olarak vermeye devam etmektedir. Alınan olumlu dönütlerin haklı gururunu taşımakta olan firmamız siz değerli müşterilerimize çözüm niteliğinde ve güvenilir hizmet sunmaya devam edecektir.
Su sebillerinin verimli kullanımı ve sağlıklı su kullanımı için Tekdez ile iletişime geçerek detaylı bilgi sonrası uzman ve eğitimli ekiplerimizden hizmet talep edebilirsiniz.
Zonguldak su sebili temizleme ve Türkiye geneli su sebili temizlik ve dezenfeksiyon hizmetleri için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu